|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  Straipsnis 9
Telšių rajono vietos veiklos grupės dešimtmetį primins šermukšnių alėja


Prieš dešimt metų – 2014 m. spalio 6 d. – Telšių rajone kaimo problemoms spręsti įkurta Telšių rajono vietos veiklos grupė (VVG). Ji sukurta partnerystės principu, apjungiant rajono kaimo gyvenamųjų vietovių teritoriją ir gyventojus, suvienijant valdžios, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovus. Iki tol organizacijos, kuri palaikytų tokius partnerystės ryšius ir sujungtų juos bendram tikslui – spartesnei kaimo plėtrai – nebuvo.


Suformuota valdymo struktūra. Steigėjai – Kazys Lečkauskas, Virginija Jasevičienė, Vytautas Barsteiga, Birutė Baltuonienė, Marytė Beleckienė, Isidora Stonienė, Donatas Kaubrys – iškėlė ambicingus uždavinius ir juos, vertinant dešimtmečio išvakarėse galima drąsiai teigti, sėkmingai įgyvendino.

































































„VVG veiklos prioritetas atitenka kaimo žmonėms ir skatina gyventojų iniciatyvumą „iš apačios“, suteikia galimybę jiems realizuoti savo idėjas, kurios pasitarnautų kaimo plėtrai “, – pasakojo VVG pirmininkas Vytautas Barseiga. Virginija Jasevičienė prisiminė, kad vienas iš primųjų ir svarbiausių VVG darbų 2005 m. buvo Strategijos rengimas. „Strategija buvo reikalinga, jos tikslas – kompleksiškai įvertinti Telšių rajono kaimo gyvenamosios vietovės socialinę–ekonominę aplinkosauginę situaciją, išryškinti tendencijas, išskirti vystymosi prioritetus, numatyti veiklos sritis bei inicijuoti jų įgyvendinimo procesus, įtraukiant į juos kiek galima daugiau kaimo ir socialinių partnerių intelektinio potencialo“, – prisiminė V. Jasevičienė.



























































Kaimo verslumui didinti buvo gauta 10 verslo projektų, iš kurių vienas vėliau atsisakė įgyvendinti, todėl įgyvendinsime 9 verslo projektus, kurių paramos suma sudaro- 1076,21 tūkst. Lt. Verslo projektai buvo finansuojami 65 procentais nuo viso projekto vertės. III kvietimo III prioritetui buvo skirta -1139,09 tūkst. Lt parama , kuri buvo patvirtinta 17 vietos projektų.

IV kvietimas buvo skirtas III prioriteto priemonei „Tradicinių amatų dirbtuvių, kiemelių kūrimas“. Pagal šį kvietimą gautos 2 paraiškos ir joms skirta- 238,8 tūkst. Lt parama. IV kvietimo IV prioriteto „Visuomeninių organizacijų veiklos skatinimas ir materialinės bazės stiprinimas“ buvo gauta 20 vietos projektų paraiškų ir skirta- 523,77 tūkst. Lt parama.


Šiuo metu Telšių rajono VVG įgyvendinamos strategijos lėšos yra paskirtos, vietos projektai baigiami įgyvendinti. Iš viso buvo gautos 88 paraiškos, parama skirta 82 vietos projektams. Per dešimt metų Telšių rajono VVG gyvavimo metų kaimo bendruomenės pasinaudojusios teikiama Europos sąjungos paramos lėšomis, stipriai pakeitė gyvenamosios aplinkos veidą, turi sąlygas veiklai vystyti. Europos sąjungos parama vietos projektams įgyvendinti sudarė 90procentų, o 10procentų prie teikiamų vietos projektų paraiškų prisidėjo Telšių rajono savivaldybė. Vyko labai glaudus ir tiesiog pavyzdinis ryšys, kaip galima gražiai sutariant siekti kuo geriausių rezultatų tenkinant rajono kaimo bendruomenių gyventojų poreikius.


VVG sėkmingai administruoja gautą finansinę paramą, palaiko glaudžius partnerystės ryšius tiek su Telšių rajono savivaldybe, tiek su kitomis organizacijomis ir plečia bendradarbiavimo ryšius.


„Tiek Savivaldybę, tiek VVG vienija bendras uždavinys - patenkinti piliečių poreikius ir padėti jiems spręsti opias kaimo problemas. Pagrindinės Savivaldybės ir VVG bendradarbiavimo sritys yra: kaimo žmonių socialinės paslaugos, sveikatos apsaugos, socialinių problemų sprendimas, mokymas ir švietimas, kultūra ir menas, ekologija ir gamtos apsauga, sportas ir turizmas, – vardija V. Barsteiga.
 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo