|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  Straipsnis 7
ĮSPŪDŽIAI IŠ KELMĖS RAJONO KAIMO BENDRUOMENIŲ
 
Telšių rajono vietos veiklos grupė, vykdydama projektą „VVG ir potencialių pareiškėjų gebėjimų ugdymas, aktyvumo skatinimas, įgyvendinant vietos plėtros strategiją“, birželio 5 dieną surengė kelionę kaimo bendruomenių atstovams į „Kelmės krašto partnerystės“ vietos veiklos grupę ir į kaimo bendruomenes, pasisemti patirties.
Mūsų delegacija buvo sudaryta iš 26 asmenų, joje dalyvavo Telšių rajono VVG valdybos nariai, kaimo bendruomenių – Luokės, Lieplaukės, Buožėnų, Kaunatavo, Žarėnų, Nevarėnų, Eigirdžių, Degaičių, Viešvėnų, Ubiškės, Baltininkų - pirmininkai ir kiti bendruomenių atstovai.
 Pažintis su Kelmės rajono bendruomenėmis prasidėjo nuo  Junkilų kaimo bendruomenės „Kruteklis“. Energinga ir labai iniciatyvi bendruomenės pirmininkė Ona Granickienė ir duonos kepėja mus pasitiko pasipuošusios tautiniais rūbais. Junkilų bendruomenėje praleidome apie 3 val. kur dalyvavome edukacinėje programoje „...dar kepa duoną Žemaitijoj“. 
 
 
Onutė programą pradėjo eilėraščiu apie duoną. visi susikaupę žiūrėjome sukurtą dokumentinį filmą apie duonos kepimą „Buvo taip“. Vėliau visiems teko patiems suformuoti savo duonos kepaliukus, kuriuos pašovė į jau iš anksto iškūrentą duonkepį. Laukdami, kol mūsų duonelė iškeps, vyrai sumušė sviestą ir visi vaišinomės virtomis bulvėmis su sviestu ir duonos raugo piršteliais su „šmakalu“ bei gaivinomės mėtų arbata. 
 
 
Kiekvienas duonos kepaliuką pažymėjome savo ženklias, todėl nekantravome, kaip atskirsime savo kepaliukus. Ištraukus duonelę iš duonkepio, visi šildėmės duonelių  skleidžiama šiluma ir džaiugiamės savo kepaliukais.
 
 
Mes pamatėme, kaip reikia organizuoti tokias edukacines programas ir galėsime tą patirtį pritaikyti savo bendruomenėse, nes kol kas Telšių rajone tokių programų neturime. Ši programa ypatingai patinka mokiniams, kurie nėra matę, kaip duonelė kepama rankiniu būdu.
 
 
Žarėnų bendruomenės pirmininkė Laima Jurkuvienė prisiminė savo jaunystės dienas, kai eidavo į šokius, kurie vyko  Junkilų kultūros namuose.
 
 
Netoli nuo Junkilų kaimo yra Kražiai. Kražių bendruomenės pirmininkė ir Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Lina Mikalajūnaitė mus pasitiko prie bendruomenės namų. Čia pamtėme gražiai sutvarkytas patalpas, kuriose jaunimas sportuoja. „Visą veiklą orientuojame į jaunimo poreikius“, sakė pirmininkė, bendruomenės namai vasaromis dirba net iki 22 val. Pirmininkė taip pat priminė, kad čia visos paslaugos yra mokamos, nors ir simbolinis mokestis, kaip pavyzdžiui abonementas mėn.-10 Lt, tačiau tai drausmina, o ir bendruomenei šiokia tokia parama. Savivaldybė remia šią veiklą, tam yra įsteigta sporto specialisto 0,5 etato, kuris dirba bendruomenės patalpose.
 
Kažiuose trumpai lankėmės ir Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus daugiafunkciniame kultūros centre, kuriame yra įsikūrusios biblioteka, muziejus, kultūros centras. Jis veikia istoriniame pastate, buvusiame Kražių jėzuitų kolegijos bendrabutyje. Pastatas naujai restauruotas, tačiau jame  išlaikyta senovės dvasia. Karštą vasaros popietę pastato rūsiuose, kurių sienų storis siekia iki 1,80m, visi atsikvėpėme ir pasimėgavome atgaiva.
 
Laugaliuose teko lankytis verslininko Edvardo Razbadausko medžio apdirbimo įmonėje. Šiame versle jis jau 20 metų, todėl turi sukaupęs didelę patirtį. Verslininkas pasinaudojo Leader programos lėšomis ir įsigijo medžio džiovinimo įrangą. Naujai išdžiovinta mediena skleidė malonų kvapą. Vaikštinėjome po medienos ruošimo cechą, matėme įvairiai džiovintą, supjautą ir pažymėtą medieną, kuri jau paruošta eksportui. Verslininkas savo produkciją eksportuoja į Egiptą, Afriką, Vokietiją, Indiją.  Medžio atsargas stengiasi susipirkti žiemą, kai jos kaina būna žemiausia, todėl medienos nepritrūksta ir darbai vyksta ištisus metus. Atsisveikindami jam palinkėjome gero verslo.
 
Tytuvėnų miestelis mus pakerėjo savo žaluma ir sutvarkyta aplinka. Miestelio centrą puošia ryškios gėlės. Tytuvėnų bendruomenės pirmininkė Irma Ridikienė atskubėjo į susitikimą su mumis jau po visų darbų apie 18 val. Kelionės laikas buvo suplanuotas, tačiau visur įdomu ir laikas bėgo per greitai.
Bendruomenės svetainės namai iš lauko atrodė nedideli, tačiau viduje ten įrengti 3 aukštai. Pastatui jau kitais metais sukaks 100 metų, jis buvo restauruotas iš LEADER programos lėšų, todėl atrodo, kaip naujas. Pirmininkė supažindino su Tytuvėnų miestelio istorija, papasakojo, kaip alyvos tapo miestelio simboliu. Bendruomenės svetainėje vyksta įvairūs renginiai ir žinoma ją galima išsinuomoti įvairioms šventėms organizuoti. Vėliau  aprodė rūsius, kuriuose malonu atsigaivinti ir pabendrauti.
 
 
Mūsų bendruomenės atstovai savo viešnagę baigė Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje. Apžiūrėjome po gaisro jau atstatytą vienuolyną, išklausėme VšĮ „Tytuvėnų piligrimų centro“ gidės Rūtos Krencienės pasakojimo apie vienuolyno įkūrimą ir tolimesnę istoriją. Džiugu buvo matyti sutvarkytą vienuolyno ansamblį.
 
 
Galiausiai dar vykome į Tytuvėnų apžvalgos ratą, kuris yra netoli už miestelio. Drąsiausi keliautojai įveikė aukščio baimę ir matė Šiluvos bažnyčios bokštus.
 
 
Grįždami bendruomenių atstovai dalijosi įspūdžiais ir suprato bei išmoko, kaip rengti edukacines apžvalgines rogramas. Mūsų rajone dar nė viena bendruomenė nerengia edukacinių programų, tačiau ateityje du amatų kiemeliai, kurie jau yra patvirtinti kaip paramos gavėjai, turės paruošti ir vykdyti edukacines programas. Pasimokę iš kaimynų -„Kelmės krašto partnerystės“ VVG bendruomenių ir verslo atstovų, dar tvirčiau galėsime vykdyti savo numatytas programas, kurios gražina mūsų kaimelius ir skatina žmonių bendradarbiavimą.
 
 
 
 
 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo