|
Pirmuoju puslapiu | I parankinius | Susisiekti
 
  Navigacija
Naujienos
Straipsniai
VVG Valdyba
VVG Veikla
Bendradarbiavimas
VVG Steigimo sutartis
VVG įstatai
VVG narystė
Bendruomenės
Strategija
Dokumentų formos

Įsakymai apie skirtą paramą
2015 m. patikslinti dokumentai
IV kvietimo dokumentai
III Kvietimo dokumentai
II Kvietimo dokumentai
I Kvietimo dokumentai
Vietos projektai

Mokymai
Informaciniai renginiai
Viešųjų pirkimų dokumentai
Teisės aktai
2016 m. protokolai
Protokolai
DU
Nuorodos
Kontaktai
 
  Pasirašyta paramos sutartis Telšių ir Rietavo savivaldybių vietos plėtros 2014-2020 m. strategijos įgyvendinimui
 
  Veikla
 
  PATIRTIES SEMTIS Į AUKŠTAITIJOS REGIONO VVG BENDRUOMENES

Telšių rajono VVG valdybos nariai ir bendruomenių atstovai 2013 m. rugsėjo 26-27 d. vyko į Aukštaitijos kraštą pasidalinti darbo patirtimi. Pirmiausiai atvykome į Anykščių kraštą ir susitikome su aktyviausiomis Anykščių raj. VVG bendruomenėmis.Nuo seno bendradarbiaujame su Utenos regiono vietos veiklos grupe, todėl pakeliui ir vėl užsukome pas draugus. Susipažinome su Pakalnių bendruomenės įkurta vienos dienos kirpykla. Utenos raj. Leliūnų kaime yra įkurtas V. Valiušio keramikos muziejus. Muziejuje taip pat veikia ir amatų kiemelis, vyksta edukacinės lipdymo pamokėlės. Iš LEADER projekto lėšų yra nupirkta krosnis, todėl atsirado galimybė vykdyti mokymus. Visi labai žavėjomės keramikos muziejaus interjeru bei pačiais eksponatais.

 Toliau mūsų susitikimai vyko Molėtų rajone. Į numatytą susitikimą su Balninkų bendruomene atvykome laiku. Ši bendruomenė aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje ir iš įvairių fondų yra gavusi finansavimą virš 40 projektų. Leader metodo dėka bendruomenė, buvusiame darželyje įsirengė patalpas ir įsigijo įrangos.

Vakare buvo organizuota ekskursija į Lietuvos etnokosmologijos muziejų stebėti dangų. Sekančią dieną jau vykome į Šalčininko raj. Kaltanėnų kaimo bendruomenę, kuri yra įgyvendinusi daug projektų. Šiuo metu vykdomas kapitalinis bendruomenės pastato remontas. Bendruomenė organizuoja renginius, glaudžiai susijusius su tradiciniais amatais, turi edukacines programas ir savo bendruomenės heraldiką.

 Įdomiausias susitikimas mūsų laukė su Pabradės kaimo bendruomene pas fotomenininką Vladą Šarėjų. Jis parašė projektą „Fotomenininko kūrybinės erdvės sukūrimas“ ir gavo paramą. Šis įgyvendintas projektas yra pristatomas visoms atvykstančioms bendruomenėms, kaip geros idėjos pavyzdys.

Kelionės metu buvo labai daug diskusijų, įspūdžių. Mūsų rajono VVG valdybos nariai dar kartą įsitikino, kad reikia bendruomenes skatinti imtis verslų ir pradėti gauti pajamas iš savo veiklos. Šis išvažiuojamasis seminaras suteikė daug gerų idėjų, kurias galės pritaikyti ir Žemaitijos kaimo bendruomenės.

 
  Nuorodos

 

  

 

 
  Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo